Якщо ми шукаємо незвичайні ідеї обробки своєї квартири, варто звернути увагу на тадалект

Якщо ми шукаємо незвичайні ідеї обробки своєї квартири, варто звернути увагу на тадалект — традиційну марокканську вапнякову штукатурку. Які його властивості і де його особливо варто використовувати?

Що таке тадалект

Тадалект — це мінеральна штукатурка на основі гідравлічного вапна. Процес його нанесення складний і вимагає багато часу, але в результаті виходять гладкі блискучі поверхні, які особливо корисні в приміщеннях, схильних до високої вологості і воді. Це пов’язано з тим, що під час нанесення марокканська штукатурка просочується милом, що робить її водонепроникною. Крім того, він не схильний до розвитку грибка і бруду, що робить його гігієнічним і простим у догляді.

Тадалект можна використовувати на вапняній і цементно-вапняній основі, а також на глиняній штукатурці, пористого бетону або силикатном цеглі (але тут потрібно проміжний шар з вапняної штукатурки або дрібнозернистої силікатної фарби). Також варто додати, що в разі тадалекта процес полірування приймає унікальний характер: він виконується полірувальним каменем. У Марокко для цієї мети використовують напівкоштовні камені, такі як агат, кварц або базальт.

Де застосовувати тадалект

Завдяки своїм властивостям марокканська штукатурка використовується особливо в таких приміщеннях, як ванні кімнати, сауни і кухні. Їм вдало облицьовують стіни всередині душових кабін. Його також можна використовувати в якості покриття стін в інших кімнатах або в каміні. У процесі полірування марокканської штукатурці можна надавати різні форми і в результаті ми отримуємо ідеально гладкі, гнуті, потріскані поверхні, що імітують стару стіну і т. Д.

Це істотно впливає на декоративність приміщення і можливості його облаштування. З іншого боку, пластичність тадалекта дозволяє формувати з нього ванни, душові піддони, умивальники, меблі, ніші, полки або предмети декору, наприклад вази. Марокканська штукатурка в первозданному, натуральному вигляді біла, при замішуванні маси можна збагачувати її різними барвниками, отримуючи будь-який колір. Крім того, в залежності від інтенсивності використовуваного освітлення, марокканська штукатурка може мати різні відтінки.

Так що це відмінна ідея для оздоблення стін ванної, ванної та кухні. Він буде добре поєднуватися зі склом, деревом, керамікою або каменем, будучи невід’ємним елементом грубого прохолодного стилю. Це також спосіб додати інтер’єру трохи східного характеру.

Однак пам’ятайте, що тадалект не надто стійкий до механічних пошкоджень. З цієї причини він не підходить для обробки підлог, де використовується взуття з твердою підошвою.