Пластифікатори — це добавки, які дозволяють значно поліпшити механічні параметри

Пластифікатори — це добавки, які дозволяють значно поліпшити механічні параметри даної речовини. Зазвичай вони використовуються у виробництві пластмас, але найчастіше використовуються в будівництві.

домішки

… Тобто речовини, додані в бетонну суміш — зазвичай в кількості не більше 5% від маси цементу. Їх завдання — поліпшити властивості бетону і полегшити ремонтно-будівельні роботи. Розрізняємо добавки:

— аерація

— уповільнення і прискорення склеювання

— пластифікатори — пластифікатори — зменшують кількість води

— розріджують (суперпластифікатори, значно зменшують кількість води)

— прискорене твердіння

— підвищення водостійкості

— обширний

— інше (фарбування, ін’єкція, клей, вспенивание).

Загальний поділ пластифікаторів

Пластифікатори звичайно бувають в рідкому або порошкової формі. Пластифікатори успішно використовуються як в металургійних, так і в портландцементах. На додаток до пластифікуючим властивостям деякі пластифікатори також володіють затримують або повітроутягувальними властивостями. Суперпластіфікатори- застосовується для бетону з високу водонепроникність, що особливо корисно при транспортуванні на великі відстані. Вони забезпечують високу морозостійкість і водонепроникність.

І пластифікатори, і їх поліпшена версія — суперпластифікатори розрізняються за своїм хімічним складом, способом впливу на бетонну суміш і ефекту, якого можна досягти завдяки їм. Залежно від того, скільки властивостей бетону вони змінюють, пластифікатори можна розділити на одинарні, подвійні і багатофункціональні. Залежно від очікуваного ефекту ми виділяємо добавки, що змінюють властивості бетонної суміші, тобто:

— пластифікатори-загусники

— пластифікатори, що збільшують кількість води

— пластифікатори і суперпластифікатори, що підвищують плинність суміші без зміни її складу (розрідження і пластифікації). Вони покращують міцність бетону, знижують співвідношення води і тепла. Також вони знижують витрату цементу без втрати його властивостей.

Для чого використовуються пластифікатори?

— знизити схильність бетону різних ушкоджень і тріщин

— завдяки пластифікатора в суміш можна додавати менше води, що робить матеріал більш міцним і стійким до подряпин

— підвищити довговічність бетонних конструкцій

— знизити витрату цементу при збереженні дуже хороших параметрів суміші

— вони дозволяють створювати бетон, параметри і властивості якого можна легко відтворити

— ідеально підходять для теплих підлог, тому що не роз’їдають арматуру.