Дуже важливим фактором, що впливає на опускання фундаменту, є спосіб розвитку підземної частини

- Advertisement -

Категорія: Бетономішалки, Знаки сигнальні

В основі кожного будинку лежить фундамент, тому вони є однією з її найважливіших частин. Щоб будівля функціонувало належним чином, дуже важливо розмістити фундамент на відповідній глибині. Від чого залежить цей параметр?

причини використання

Дуже важливим фактором, що впливає на опускання фундаменту, є спосіб розвитку підземної частини нашого будинку. Дилема, яку необхідно вирішити в такій ситуації, – чи буде в будинку підвал чи ні. Фундаменти в будинках з підвалами кладуть нижче глибини промерзання грунту.

Зона промерзання грунту

У Польщі його глибина зазвичай складає 0,8-1 метр. Виняток становлять найхолодніші регіони, де необхідна глибина близько 1,4 метра. Все це для захисту будівлі від пошкоджень, які можуть бути викликані морозними відкладеннями, тобто рухом грунту вгору при збільшенні обсягу води, яка замерзає в порах грунту. Глибина фундаменту також може бути менше, навіть до 0,5 метра, що буває в основному в місцях, не схильних до дрібним морозів. Якщо ми вирішили побудувати будинок з підвалом, глибина фундаменту повинна бути від 2,5 до 2,8 метра.

Підземний несучий шар

Глибина фундаментів залежить також від розташування і товщини несучого шару грунту. Це пов’язано з тим, що фундамент будівлі повинен передавати навантаження на грунт відповідної міцності. Щоб прийняти правильне рішення в цьому випадку, нам знадобляться професійні геотехнічні випробування. Це дозволить нам оцінити несучу здатність даного грунту і наскільки глибоко слід копати в такій ситуації. Погана грунт, така як торф, мул, глини, глини, пісок і нестислий грунт насипу, найчастіше вимагає заміни або спеціального зміцнення. Альтернативним варіантом також може бути більш глибоке розташування споруди.

Грунтові води

Геотехнічна документація також дозволить точно визначити рівень грунтових вод на даній ділянці забудови. Це особливо важливо, коли ми сумніваємося між будівництвом підвалу або відмовою від такого рішення. Місце, де ми збираємося побудувати будинок, може бути піддано сильному впливу вологи і навіть затоплення підвалу. Тоді для побудови потрібно досить дорога гідроізоляція, для якої, в тому числі, спеціальні, герметичні бетони. Інше рішення – збільшити рівень фундаменту будівлі, що, в свою чергу, буде несумісне з раніше розробленим проектом.

- Advertisement -
- Advertisement -