Ковшова плівка — один з видів гідроізоляційної плівки

Категорія: Паропроникні плівки, Ізоляційні плівки і стрічки

Ковшова плівка — один з видів гідроізоляційної плівки. Їх ще називають екструдованими мембранами. Це допоміжний, але дуже важливий елемент, що дозволяє поліпшити вологостійкість і гідроізоляцію будівель і їх околиць — які їхні типи і області застосування?

Плівка — з чого вона зроблена?

Фольга з заглибленнями зроблена з пластику, званого поліетиленом, спеціально армованого поліетиленом високої щільності (тобто поліетилен високої щільності). Товщина самого матеріалу близько 0,4-0,6 мм, але рельєфні елементи досягають висоти близько 8 мм. Цей матеріал дуже стійкий до води, повільно старіє. Він не гниє, його не руйнують бактерії, грибки або гризуни. Він стійкий до хімічних сполук, що містяться в землі, а також до коріння рослин, які можуть вирости з грунту.

Види фольги з ямочками

Фольга з ямочками отримала свою назву від форми рельєфних елементів. Найчастіше це усічені піраміди або конуси, що нагадують відра. Ці плівки зазвичай мають темні кольори: чорний, сірий або коричневий.

Вони можуть відрізнятися в основному формою, товщиною, кольором або розміром листів. Зазвичай вони продаються в рулонах різного розміру. Деякі види фольги додатково армовані стекловолоконной сіткою для підвищення механічної міцності.

Використання фольги з ямочками

Плівка з ямочками створювалася в першу чергу як матеріал, який повинен захищати гідроізоляційний (бітумний) шар фундаменту, цоколя та інших стін від механічних пошкоджень. Плівка призначена для захисту належної ізоляції (вертикальної і горизонтальної) від проколів, стирання або роздавлювання. Але це не єдине завдання фольги з ямочками:

— Використовується в різних областях будівель не тільки як вертикальна ізоляція фундаментів, але і як горизонтальна ізоляція стель, підлог і плоских дахів. Це ще і дренаж, і вентиляція для стін.

— Використання фольги з ямочками стає незамінним при зливі води в будинку.

— На терасах і балконах плівка з ямками запобігає потраплянню вологи в бетон, вирівнює тиск і відводить воду з підлоги або гравію в дренажні труби.

— Плівка з ямочками, використовувана на стелях, полегшує вирівнювання і навіть заливку бетону статі, захищає стелі від вологи.

— Це один з небагатьох матеріалів, який дуже допомагає при озелененні дахів будинків. Він захищає бетон від кислої реакції грунту і від великої кількості вологи в рослинному субстраті. Він відмінно відводить вологу від рослинності з даху.

— Горизонтальний утеплювач з фольги з ямочками може з успіхом замінити так званий «Худий бетон».

— Ця плівка добре підходить для утеплення підлог, покладених прямо на землю.

Укладання фольги з ямочками

Щоб використовувати всі властивості фольги з ямочками, її слід ставити конусами (відрами) до землі. Це створить зазор, тобто місце для накопичення і стоку води і водяної пари. В результаті суміжні будівельні матеріали будуть захищені від надмірної вологи і підвищення гідростатичного тиску.

Окремі листи фольги повинні бути акуратно і щільно з’єднані один з одним внахлест. Освіта нахлестов полегшується у разі фольги з ямочками, так як конічна структура допускає певний клацання перекриваються поверхонь фольги.