Як вибрати безпечні вікна — найважливіше маркування

Як вибрати безпечні вікна — найважливіше маркування

Категорія: Мансардні вікна, Вікна

Вибираючи вікна, варто звертати увагу не тільки на їх герметичність, але і на те, щоб вони забезпечували ефективний протизламний бар’єр. Яка маркування повинно нас зацікавити?

Класи захисту від злому

Щоб вікна відповідали вимогам захисту від злому, вони повинні бути виготовлені відповідно до польського стандартом PN-ENV 1627. Цей стандарт визначає шість класів захисту від злому, від WK-1 до WK-6. Чим вище цифра після літерного позначення, тим складніше буде перетнути вікно. У односімейних будинках найчастіше використовуються вікна класів WK-1 — WK-3. Позначення від WK-4 до WK-6 більше відносяться до дверей та інших входів. Ось індивідуальні заняття:

— клас WK-1, визначає захист вікна від спроби випадкового злому. Вікна цього стійкі до поломки, викликаної, наприклад, ударами ногою, штовханням або іншим ушкодженням із застосуванням фізичної сили.

— Клас WK-2, захищає від спроби злому шляхом злому вікна та балансування з використанням додаткових простих інструментів, таких як викрутка, плоскогубці, клин. Стійкість встановлюється мінімум на 3 хвилини.

— Клас WK-3, витримує спроби злому за допомогою додаткової викрутки, а також сталевого брухту, вікно витримує мінімум 5 хвилин.

— Клас WK-4 може витримувати тиск протягом 10 хвилин, і грабіжник повинен використовувати електроінструменти, наприклад, на батарейках, молоток, лом, долото або сокиру, щоб прорватися через прохід

— Клас WK-5 витримує тиск до 15 хвилин, а проникнення зловмисника всередину не обходиться без використання електроінструментів, наприклад дрилі, лобзика, кутової шліфувальної машини.

— Клас WK-6, в якому час опору становить не менше 20 хвилин. Грабіжникові доведеться використовувати набагато більш потужний електроінструмент.

армовані вікна

У вікнах з підвищеною стійкістю до злому слід використовувати скло з підвищеними захисними властивостями. Ми виділяємо 3 типи таких стекол.

— в першу групу входять скла з підвищеною стійкістю до поломки і проколів. Це так звані захисні скла і скла підвищеної стійкості до злому,
— другу групу складають скла, стійкі до вогню з вогнепальної зброї,
— в третю групу входять скла, стійкі до хвилі детонації.

У кожній групі є додаткові класи скла. У разі домашньої безпеки ми зазвичай маємо справу з панелями першої групи. Скло з підвищеною стійкістю до проколів і розтріскування ділиться на 10 класів з підвищеним опором.

Вони використовуються відповідно:

— скла класу 01, 02, П1 — для шкіл, офісів і квартир, розташованих вище;
— клас скління Р1, Р2 — для окремо розташованих будинків, у вікнах першого поверху багатоквартирних будинків, у вікнах готелів і офісів, у відносно недорогих комерційних об’єктах, в спортивних залах або кіосках;
— скла класу П3, П4 — у вітринах і службових приміщеннях, де важлива висока міцність;
— Скло класу P5, P6 — в музеях, магазинах, галереях, а також в банках або обмінних пунктах, тобто в місцях, де дуже важлива безпека.
— Клас від P7 до P8 — можна знайти на об’єктах, де безпеку особливо важлива.

У житлових будинках найчастіше застосовується скління класу від П1 до П4. В одноквартирних будинках найкраще використовувати скло П2, П3 або П4. Вікна з захистом від злому зазвичай вимагають значної доплати, наприклад, за вікно WK3 зі склом P4 ми заплатимо приблизно на 50-70% більше, ніж стандартні вікна.

Додаткова безпека

Ступінь безпеки вікон також залежить, серед іншого. від кількості механічних захистів в арматурі, наприклад, кількості і якості болтів, грибів або засувок. Також важливі спеціальна фурнітура та ручка з ключем, що захищає вікно від небажаних маніпуляцій ззовні. Безпека також підвищується за рахунок зовнішніх рольставен, хоча самі вони не є противовзломними, вони представляють собою ще одну перешкоду, яке може подолати потенційний зломщик. Також варто обладнати будинок сигналізацією. Найбільш ефективним захистом буде поєднання механічної та електронної захисту.