Як мити кришталевий посуд

Як мити кришталевий посуд

Категорія: Серветки, Губки, Засоби

Кришталева посуд — це аксесуари, виготовлені з особливого матеріалу — кришталю. Він має неповторний блиском, тому його використовують для створення предметів декору. Як правильно доглядати за саморобними кристалами, щоб вони радували своєю первозданною красою і витонченістю?

Кришталеве скло крихке і ніжне. З цієї причини при митті посуду з нього слід не тільки дотримуватися обережності, але і використовувати відповідні методи. Приклавши трохи зусиль, наші прикраси повернуть свій первісний вигляд і будуть красиво сяяти.

Способи догляду за кришталевою посудом

Звичайне миття кришталевого посуду слід проводити в холодній воді з додаванням м’якого миючого засобу (ми можемо замінити його аміаком). Для полоскання використовуйте суміш води і оцту — один літр води повинен містити 1/3 склянки оцту. Це дозволить уникнути появи непривабливих плям на стінках посуду. Після ополіскування дайте посуді висохнути, а потім акуратно протріть її м’якою тканиною. Таким чином ми очистимо їх від пилу або ніжною бруду.

Сильну бруд, яка покриває кристали, слід видалити холодною водою з розчином соляної кислоти (1 стакан розчину на 2 літри води). Після висихання промийте і відполіруйте.

Кристали, які втратили свій блиск і стали тьмяними, можна повернути в початковий стан за допомогою м’якої тканини, змоченою водою і дрібною сіллю. Посолити серветку і очистити кристал, потім, як зазвичай, промити в холодній воді, сполоснути і відполірувати. Замість солі можна також використовувати денатурований спирт — змочену в ньому тканину, натерти матовий кристал і випрати як звичайно.

Миття посуду з вузькою шийкою

Серед саморобних кристалів часто зустрічаються графини або вази, які не можна мити зсередини так само, як ми це робимо з мисками або тарілками. Однак і для цього є гарне рішення. Осад, що з’явився всередині такого посуду, можна видалити, якщо покласти в неї картопляне лушпиння і залити водою. Посудина залишаємо на кілька годин, потім струшуємо, виливаємо вміст і ретельно промиваємо.

Подібний ефект ви отримаєте, якщо наповніть дно посудини сіллю і полийте оцтом (для посилення ефекту можна додати подрібнену яєчну шкаралупу). Також чекаємо кілька годин, а потім ретельно промиваємо кристал зсередини.

Запобіжні заходи при чищенні кристалів

Як ми вже говорили, кристали дуже ніжні й тендітні. Їм завдають шкоди не тільки сильні миючі засоби, а й тепла і гаряча вода, через яку скло тьмяніє. Ми чистимо їх вручну, ми не використовуємо для цього посудомийну машину. Також слід пам’ятати, що не можна класти руки в посуд з вузькою шийкою — це може розбити посуд. Більш того, при митті краще всього використовувати пластикову миску або вистелити раковину тканиною. Ми миємо посуд по одній, а потім залишаємо її висихати мимовільно, тому що витираючи її, ми отримуємо великої шкоди.