У чому різниця між легкою, середньої і важкої ізоляцією?

У чому різниця між легкою, середньої і важкої ізоляцією?

Категорія: Ізоляційні плівки і стрічки

Перед початком робіт по фундаменту слід вибрати відповідний вид гідроізоляції. Волога в землі або від дощової води може завдати значної шкоди, якщо ми не захистимо будівельний матеріал належним чином. Залежно від умов ми можемо вибрати один з трьох видів утеплювача, який захистить наш будинок від води.

Легка ізоляція

Якщо ми плануємо побудувати будинок на легкопроникною грунтах (наприклад, на піску і гравію), де рівень грунтових вод не досягає рівня фундаменту, ми можемо зробити гідроізоляцію легкого типу. Його виготовляють шляхом укладання на стіни фундаменту одного шару руберойду або ізоляційною плівки або трьох шарів асфальтового і гумового покриття. Під цокольний поверх кладуть два шари фольги, які щільно з’єднуються з утеплювачем лавки.

Середня ізоляція

Ми використовуємо це рішення в разі КОГЕРЕНТ з поганою проникністю (наприклад, глинистих) і в місцях, де рівень грунтових вод періодично коливається. Цей вид гідроізоляції складається з двох шарів толю, фольги або мастики на стінах підвалу. Ми використовуємо два шари клеєної або зварений підкладки для захисту підлоги від вологи.

Також рекомендується, щоб стрічковий дренаж по всьому будинку поєднувався з такою ізоляцією. Однак при його використанні найбільш вигідним буде використання пресованої фольги і руберойду на стінах фундаменту. Це тому, що такий розчин забезпечує швидкий злив води.

Ми не використовуємо утеплювач середнього типу, коли вода чинить тиск на фундамент будинку. Єдиним винятком можуть бути випадки, коли тиск води нетривалий.

важка ізоляція

Коли грунтові води постійно знаходяться вище цокольного поверху, необхідно виконувати важку ізоляцію. В такому випадку захист повинен бути не тільки герметичній, але і стійкою до тиску, який створюється постійним тиском води. У таких ситуаціях використання тільки водонепроникних ізоляційних матеріалів не завжди приносить очікуваний результат, тому частим рішенням є також проектування водонепроникною конструкції стін і підлоги.

У зв’язку з цим фундамент виконаний з армованого водонепроникного бетону. Важливо, щоб вся конструкція була монолітною, що надає великий вплив на протидію натиску води. Завершують утеплення руберойдом або фольгою, розміщеними з зовнішньої сторони стін.

Ціле, в свою чергу, ділиться на горизонтальну і вертикальну ізоляцію. Перший захищає від проникнення вологи на стінах (капілярний підйом). Вертикаль же захищає фундамент від тиску води. Залізне правило в цьому випадку — щільно з’єднувати обидва утеплювача. В іншому випадку стіни фундаменту можуть стати вологими, що в кінцевому підсумку може завдати значної шкоди і вимагати більш серйозних ремонтних робіт.

умови

Тому ми застосовуємо певний вид гідроізоляції в залежності від специфіки та рівня води. Перш ніж приступити до будівництва будинку, давайте перевіримо, з якими саме умовами нам доведеться зіткнутися, щоб вибрати відповідний тип захисту для фундаменту нашого будинку. Також важливо робити ставку на якісні матеріали. Всілякі замінники через деякий час можуть перестати виконувати своє завдання, що ні позбавить нас від необхідності більш серйозної роботи.