Зазвичай ми проводимо ремонт фасаду будинку тільки тоді, коли це дійсно необхідно

Категорія: Утеплення фасадів, Фасадна штукатурка

Зазвичай ми проводимо ремонт фасаду будинку тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Коли, наприклад, на стіні з’являються сильно помітні тріщини, розлучення або відколи. Тим часом, щоб наш будинок виглядав добре, потрібно хоча б раз на кілька років ремонтувати зовнішні стіни.

Зовнішні стіни дуже схильні до пошкоджень. Адже на їх поверхні можуть накопичуватися в більшій чи меншій мірі забруднювачі (в залежності від того, наскільки близько наш будинок знаходиться до вулиці). Також можуть селитися водорості, мохи, лишайники — особливо на північній стороні. Нарешті, зовнішні стіни не захищені від пилу і інших відкладень.

Деякі з цих домішок можна швидко видалити за допомогою хімічних препаратів або струменя води з миючим засобом. Однак іноді потрібно провести капітальний ремонт: фарбування, утеплення.

Фарбування фасаду — кілька порад

У цьому виді робіт вибір фарби буде відігравати важливу, якщо не найважливішу роль. Визначимося з тим, склад і властивості якого забезпечать стійкість фасаду до забруднень і максимальну стійкість кольору.

Крім того, рекомендується, щоб фарби для покриття фасаду також мали високий ступінь паропроникності — особливо в разі стін, на які нанесена штукатурка на утеплювач з мінеральної вати. У цій ситуації найкраще підійдуть силікатні фарби або інші спеціальні фарби, призначені для історичних будівель.

Деякі також рекомендують мінеральні фарби. Однак пам’ятайте, що вони не так довговічні, як, наприклад, силікатні фарби.

Для нанесення фарби виберіть кисть, валик або більш точний розпилювач. Уникайте малювання в дуже сонячні дні, коли йде дощ і сильний вітер.

Оштукатурювання — коли робити?

Це більш трудомісткий етап ремонту зовнішніх стін. Зазвичай ми проводимо його при утепленні будинку. Під час штукатурення усуваємо пошкодження стіни — якщо вони є — і інші помилки.

Засинаючи пошкоджені частини стіни, не забудьте вибрати для цієї мети відповідний розчин — бажано такий, який буде схожий на стару стіну.

Метод реновації будинку в поєднанні з теплоізоляцією — це BSO, тобто система скріпленої. Таким способом можна утеплити будь-який цегляний будинок.

Перший етап ремонту — обсипання стін і сколювання окремих фрагментів. Прикріплюємо пінополістирольні плити до стіни клейовими латками, виробляючи додаткове механічне кріплення за допомогою шпильок.

Потім на прикріплені таким чином пінополістирольні плити наноситься клейовий розчин і вставляються куточки в кутах вікна.

Коли все застигне, наносимо грунтовку, завдяки якій тонкослойная штукатурка матиме хорошу адгезію.

Якого кольору фасад?

Пам’ятайте, що будинок повинен гармоніювати з оточенням. Колір фасаду повинен відповідати ступеню сонячного світла в будівлі — занадто темний колір буде поглинати сонячні промені, а значить, будівля буде перегріватися. Для фасаду дуже часто рекомендують світлі тони — різні відтінки пастелі. Вони безпечні і виглядають дуже акуратно.

Не забувайте вибирати колір фарби при перегляді її при денному світлі і на більшій поверхні, ніж дозволяє таблиця кольорів.