Як добре і ефективно утеплити будинок?

Категорія: Утеплення фасадів

Як добре і ефективно утеплити будинок? Для початку виберемо матеріали. Тільки перевірені клей, пінополістирол, сітка і грунтовка дозволять нашій ізоляції прослужити довгі роки. Пізніше переконаємося, що система утеплення відповідає всім нормам міцності. Тут дуже важлива правильна робота.

Щоб наблизити вас до всіх етапів утеплення будинку, ми підготували практичне керівництво, завдяки якому роботи будуть проводитися у відповідності з усіма стандартами безпеки і якості.

Рада експерта:

Ми не проводимо штукатурні роботи, коли: йде дощ, дме сильний вітер або в ясні сонячні дні. Температура повітря повинна бути не нижче 5 градусів Цельсія, але не вище 25 градусів Цельсія.

Працювати з теплоізоляцією фасаду ми можемо тільки тоді, коли впевнені, що такі ділянки будівлі, як сходи, дах, карнизи, балкони, захищені від вологи. Якщо ж, з іншого боку, одне з цих місць все ще залишається вологим, тому що, наприклад, мокрі роботи були виконані занадто пізно, почекайте, поки вони повністю висохнуть.

1. Підбираємо товари

Для виготовлення системи утеплення нам будуть потрібні: штукатурний розчин, акрилова грунтовка, клейовий розчин, пінополістирол — теплоізоляційна плита, арматурна сітка, пластикові дюбелі, пінополіуретан, металевий профіль, стартова планка, грунтовка і штукатурка.

Інструменти: терка для наждачного паперу, терка з нержавіючої сталі, пластмасова терка — плоска, молоток, тихохідна дриль, ручна пила, спиртовий рівень, ніж для шпалер і кисть.

Важливо використовувати кожен з цих продуктів, особливо ті, які відносяться до певної системи теплоізоляції, відповідно до рекомендацій виробника. Змішування матеріалів і різних компонентів може не тільки зашкодити дану поверхню, але, перш за все, привести до втрати гарантії виробника.

1. Демонтаж зовнішніх інсталяційних систем.

Щоб можна було приступити до будівництва системи теплоізоляції, необхідно попередньо розібрати водостічну систему, а також всі технічні пристрої на фасаді.

2. Підкладка

Оцінка технічного стану підстави надзвичайно важлива у всьому процесі утеплення будівлі, якщо не найважливіша. Від цього залежить адгезія всіх матеріалів. Тому стару штукатурку необхідно спочатку очистити, а потім закрити будь-які нерівності, що виникли за роки під впливом різних факторів.

В результаті стіни не повинні піддаватися хімічної та біологічної агресії (наприклад, грибків і плісняви).

Ми можемо видалити забруднення стисненим повітрям, щіткою або водою. Будь-який метод — головне, щоб на штукатурці не було забруднень.

Щоб переконатися в міцності окремих конструктивних елементів стіни, досить вдарити молотком по певних місць, особливо по стиках. Якщо який-небудь з елементів виявиться неміцним, він розсиплеться. Потім залити зазор клейовим розчином або закрити штукатуркою.

В результаті після такого візуального огляду готове до роботи основа повинна бути сухим, чистим, рівним і загрунтованих.

Переконавшись в технічному стані землі, можна приступити до зняття сходинок і рівнів. Цей етап роботи особливо важливий, оскільки він запобігає зазори між наступними панелями.

3. Тест на адгезію

Робимо це для того, щоб виключити ймовірність того, що нанесена на стіну теплоізоляційна плита не прилипне до основи. Як мені протестувати? Готуємо плити пінополістиролу розміром приблизно 100 х 100 мм. Покрийте нижній шар плитки клейовим розчином товщиною кілька міліметрів. Приклеюємо до стіни. Через кілька днів відірвіть пінопласт. При правильному прикріплення та утриманні кісточка повинна порватися. Якщо він погано тримається, він піде разом з розчином і штукатуркою. Така підкладка не підтримуватиме всю пенопластовую плиту, тому її слід повторно заґрунтувати і дочекатися повного висихання.

Попередження!

У разі першого виходу з ладу варто провести випробування на адгезію не менше двох разів. У разі повторної поломки стіну слід зміцнити механічно.

Якщо тест виявився позитивним, можна проводити подальші роботи.

4. Грунтовка

Очищену і підготовлену раніше стіну слід покрити ґрунтовкою після правильно проведеного тесту. Продукт додасть нашій поверхні рівну структуру і зменшить водопоглинання. Таким чином, умови схоплювання клейового розчину будуть правильними.

Грунтовку завдати великої малярської пензлем.

5. Стартовий рейок

Прикріплюємо її до низу стіни, в тому місці, де будемо приклеювати дошки — там, де розмічені плінтуси. Встановлюємо, прикручуючи до основи 3 кріплення на погонний метр (пам’ятаючи, що кріплення також повинен бути на обох крайніх краях профілів). Якщо споруда має неправильну форму, використовуйте рейку з поперечними розрізами.

Стартова планка підтримує плити теплоізоляції.

6. Готуємо клейовий розчин.

Кроки та інгредієнти, необхідні для його приготування, зазвичай описуються виробником, даючи точні вказівки на упаковці продукту. Порядок приготування розчинів