Як пристосувати віконну раму для інвалідів

Як пристосувати віконну раму для інвалідів

Категорія: Вікна, Молдинги вікон

У будинку, де живе людина з обмеженими фізичними можливостями, традиційні віконні рами не будуть виконувати свою роль належним чином. Особливо важливо буде адаптувати його до потреб і можливостей людей з обмеженими можливостями. Як це зробити?

Найголовніше питання в такій ситуації — забезпечити мешканцям легкий і зручний віконний отвір. Для цього необхідно буде розмістити їх на відповідній висоті. Вікна в приміщеннях для осіб з обмеженими фізичними можливостями повинні розташовуватися на висоті 80-85 см від рівня підлоги. Також необхідно буде підібрати моделі, які дозволять з ними зручно працювати. Таким чином, ми можемо вибрати вікна з відповідним способом відкривання або оснащені спеціальними механізмами. Відкидні вікна, зрушуються по вертикалі або горизонталі, а також поворотні вікна будуть зручні для інвалідів.

Відкидні вікна, особливо мансардні вікна, повинні відкриватися з висоти 80-120 см. Людям, у яких є проблеми з рухом верхніх кінцівок або захопленням, буде корисно використовувати систему дистанційного відкривання за допомогою пульта дистанційного керування. Добре підійде для всіх вікон, встановлених на великій висоті, а також коли інвалід лежить і не встає з ліжка — тут нижній край вікна може бути навіть на 60 см над підлогою за умови, що у вікна не було можливості його відкрити. В іншому випадку значним зручністю буде використання відповідних ручок і установка їх на потрібній висоті. Варто використовувати ручку з більш довгим хватомкоторий буде додатково вбудований в нижню частину вікна. Це дозволить вам легко відкривати і закривати його навіть з положення сидячи.

На ринку також є вікна з фурнітурою, що дозволяє переміщати ручку з верхньої частини вікна в нижню. Цей тип фурнітури автоматично штовхає стулку в результаті повороту ручки, тому людині, що відкриває двері, не потрібно тягнути її на себе, що значно полегшує її роботу.

Кращі розсувні вікна, які відкриваються вертикально і приводяться в дію кривошипно-шатунним механізмом. Цей метод управління дозволяє легко управляти вікном, а також заблокувати його в обраному положенні.

Щоб інваліду було максимально зручно користуватися вікном, слід також подбати про правильно підібраних підвіконнях. Їх край не повинен виступати за площину стіни більш ніж на 5 см. Це особливо важливо в дуже маленьких кімнатах, де виступає підвіконня може утруднити вільне пересування.

Уникайте віконних моделей з горизонтальними перекладинами або мунтінамі — може виявитися, що ці перегородки будуть точно на рівні очей інваліда, обмежуючи їм огляд ландшафту за вікном.