Європейська пожежна класифікація будівельних виробів

Європейська пожежна класифікація будівельних виробів

Категорія: Протипожежні двері

Перш ніж ми вирішимо купити який-небудь будівельний продукт, ми повинні перевірити, чи є на його етикетці маркування, що відноситься до європейської класифікації пожеж. З якими символами ми можемо мати справу і що вони говорять?

Згідно будівельному стандарту

Принципи пожежної класифікації будівельних виробів у всьому Європейському Союзі визначені в будівельному стандарті PN-EN 13501-1. Це версія європейського стандарту з точно таким же номером, тому вона відповідає Директиві 89/106 / EEC про пожежну безпеку будівельних виробів. Що дуже важливо — даний стандарт поширюється на всю будівельну продукцію, в тому числі на вироби, вбудовані в елементи конструкції.

Однакові умови по всьому Європейському Союзу

Перш ніж вибрати конкретний будівельний продукт, ми можемо перевірити його євроклас, який чітко визначає, як цей матеріал реагує на вогонь. Як випливає з назви, конкретний євроклас видається для даного продукту відповідно до одними і тими ж правилами і критеріями у всьому Європейському Союзі, тому на все більшій кількості продуктів в магазинах по всій Європі ми можемо спостерігати нанесену маркування. Тут варто звернути особливу увагу на сім основних класів, які після ретельного дослідження наносяться на етикетки конкретних продуктів. Це: A1, A2, B, C, D, E і F (матеріали статі мають додатковий індекс до кожного символу у вигляді «fl»).

Цінна інформація

Основні єврокласу вогнестійкості, які визначені в стандарті PN-EN 13501-1, інформують нас про ступінь, в якій конкретний будівельний продукт сприяє поширенню вогню. За символам на етикетках ми можемо оцінити кількість і швидкість виробництва енергії під час згоряння продукту, час до його займання при контакті з полум’ям, а також швидкість і діапазон поширення полум’я. Ці параметри дозволяють однозначно оцінити рівень безпеки того чи іншого будівельного матеріалу.

ієрархія цінностей

Згідно з європейським стандартом, найбезпечніші будівельні вироби з точки зору пожежної небезпеки класифікуються як клас A1, а також A2 і B. Решта чотири основних єврокласу, тобто C, D, E і F, символізують вироби, які можуть привести до швидкого поширення вогню при різкому підвищенні температури. Окремі класи розрізняються в основному своїми властивостями і часом перекриття:

А1 — негорючий матеріал / пробою: немає

А2 — негорючий матеріал / пробою: немає

B — дуже обмежений внесок в загоряння / перекриття: не відбувається

C — обмежений, але помітний внесок в загоряння / перекриття: відбувається через 10 хвилин

D — значний внесок в загоряння / перекриття: відбувається через 2 хвилини, до 10

E — дуже велика частка загоряння / перекриття: відбувається до 10 хвилин

F — дуже велика частка загоряння, матеріал не відповідає жодним вимогам

додаткові символи

На етикетках будівельних товарів ми також можемо знайти два додаткових символу: «s» і «d», відповідно до європейської класифікації пожежної безпеки. Перший з них, або «s», означає продукт, який виділяє сильний дим — такі продукти мають маркування s2 і s3. У свою чергу, «d» як додаток до основного класу означає продукт, що характеризується утворенням палаючих крапель або відходів, які переносять вогонь в місця, віддалені від його джерело