Функції вентиляційного каміна

Функції вентиляційного каміна

Категорія: Вентиляційні каміни

Димарі, розташовані безпосередньо на даху, є дуже важливим елементом правильного функціонування вентиляційної системи в кожному будинку. Вони відповідають за ефективне видалення вологи з приміщень, запобігаючи конденсацію водяної пари, що може привести до утворення грибка і цвілі на стінах.

Що таке вентиляційний камін?

Димар — найважливіший елемент вентиляційної системи. Він виконує найважливішу функцію — відводить водяну пару, що утворюється усередині приміщень, безпосередньо за межі будівлі. Він монтується на поверхню даху і, в залежності від виробника даної моделі, може мати різну форму і колір, найчастіше сумісний з іншими компонентами покрівлі конкретної марки. Що дуже важливо, щоб правильно підключити камін до вентиляційної системи, а значить — ефективно виводити вологу з будівлі, жодна з моделей не повинна мати діаметр менше 150 міліметрів.

Вентиляція і вентиляція каміна

Слід пам’ятати, що маючи на увазі покрівельні димоходи, можна говорити не тільки про вентиляцію, але і про витяжному каміні. Кожен з них має окремі функції і не повинен використовуватися як взаємозамінні, оскільки це призведе до неефективного функціонування системи вентиляції. Витяжної камін можна відрізнити від витяжного димоходу насамперед по діаметру. Як ми вже згадували, в разі вентиляції найменший розмір може складати 150 міліметрів, в той час як в разі вентиляції він зазвичай становить близько 100 міліметрів. Димохід призначений для забезпечення оптимального тиску в каналізаційних трубах, що сприяє безперешкодному відтоку відходів.

Актуальні завдання

Призначення вентиляційного каміна, як випливає з назви, полягає в забезпеченні належної вентиляції приміщень. З цієї причини він може бути елементом закінчення системи вентиляції у ванній, пральні, кухні або домашньому гаражі. Однак його не можна використовувати ні для вирівнювання тиску в каналізації, ні для видалення вихлопних газів від опалювальних приладів.

Остерігайтеся снігу!

Щоб вентиляційний димохід забезпечував ефективне відведення конденсату, варто контролювати його роботу — особливо взимку, коли основною перешкодою може бути залишковий і ковзний сніг. Він може не тільки порушити правильну роботу каміна, але і руйнівно вплинути на його конструкцію. З цієї причини варто встановити на даху захисні аксесуари, такі як снігові огорожі або снегозадержатели.