Як самому зробити ліжко?

Як самому зробити ліжко?

Категорія: Столярні шви

При виборі меблів для спальні поширеною проблемою є вибір ліжка, яка відповідає нашим потребам. Незважаючи на широке пропозицію, часто буває, що рішення про його виборі нікого повністю не влаштовує. Гарна ідея, яка вирішить наші дилеми, — побудувати ліжко самостійно. Завдяки цьому ми можемо повністю налаштувати його розмір, висоту і зовнішній вигляд відповідно до нашими перевагами. Тим більше, що виготовлення такого предмету меблів — не одна з найскладніших завдань, з якими нам доведеться зіткнутися в житті.

Нижче ви знайдете інструкцію, як зробити стандартну двоспальне ліжко з комодом. Однак представлену модель легко адаптувати до менших розмірах, розрахованим на одну людину.

Необхідні матеріали та інструменти:

— дошки,

— шурупи по дереву,

— пила,

— викрутка,

— лобзик,

— морилка,

Крок 1 — визначте розміри

Перед тим, як приступити до зведення каркаса, слід уважно визначитися з розмірами ліжка, підігнавши її під розмір кімнати, в якій він буде розташовуватися. Однак необхідно пам’ятати, що в цілому розмір матраців повинен відповідати наявним у продажу. З цієї причини розміри ліжок найчастіше складають 160 х 200 або 180 х 200 см. Ми також можемо зробити ліжко більш вузької, але комфорт під час сну буде менше. Створюючи модель нестандартних розмірів, ми повинні враховувати необхідність замовлення матраців окремо, що, на щастя, пропонує все більше виробників. Розмір ліжка також повинен визначатися індивідуальними особливостями, такими як зростання або вага.

Що стосується висоти, то передбачається, що для зручності верхній край повинен бути на 40-50 над землею. Однак це індивідуальне питання, і якщо ми самі застелити ліжко, то зможемо повністю відрегулювати висоту під свої потреби.

Крок 2 — будуємо каркас

Як тільки ми дізнаємося точні розміри, ми відрізаємо дошки до потрібної довжини. Пам’ятайте, що це повинна бути внутрішня довжина після повного скручування. Потім приступаємо до зведення каркаса, в якому також слід врахувати центральну поперечну балку, яка буде надавати жорсткість всьому. До підготовленого таким чином каркасу ми також можемо прикріпити бічні стінки, які закриють коробку.

З’єднуємо всі елементи між собою саморізами по дереву. Як правило, на кожен стик дошки вистачає двох саморізів.

Крок 3 — робимо ніжки, узголів’я і дно ліжка

Якщо у нас немає цільного шматка дерева, ніжки можна зробити з дощок, з’єднаних в формі літери «L». Не забудьте вирізати опору для каркаса зсередини. Завдяки цьому ми послабимо гвинти і все стане міцнішим. Висота бруса також визначає, чи буде каркас такої ж висоти, що й ніжки ліжка, або трохи нижче. Вірніше конструкції, у яких каркас знаходиться над ніжками, не роблять. Потім з’єднуємо все це разом.

Наступним кроком є ​​виготовлення головах, яке прикручується як до каркасу, так і до задніх ніжок ліжка. Його висота і зовнішній вигляд підбираються індивідуально, адже він може бути як декоративним, так і простим, без додаткових елементів.

Перед тим, як стелити дно ліжка, зробіть опору для дощок, на яку буде розміщуватися матрац. Для цього слід розрізати дошку по довжині боку каркаса і прикрутити з внутрішньої сторони сторін. На такий каркас розмістіть дошки перпендикулярно тому напрямку, в якому ми будемо лежати. Відстань між ними має бути кілька сантиметрів.

Крок 4 — груди

Останнє завдання — зробити ящики, які будуть під ліжком. Їх слід ретельно поєднати з отворами, що утворилися під каркасом. Ми будуємо їх у вигляді простих ящиків, в які можна встановити меблеві колеса. Так нам буде простіше використовувати ящик і витягувати його. Закінчуємо установку ручок в його передній частині.

Крок 5 — обробка

Як тільки все це побудовано, ми ретельно шліфуємо всі елементи за допомогою болгарки. В результаті нерівності і стики будуть згладжені, а задирки будуть видалені. Якщо ми хочемо закрити поглиблення, де знаходяться гвинти, ми можемо заповнити ці місця. Як тільки ми впораємося з цим завданням, нам потрібно пофарбувати дерево. Найкраще повторити цю дію 2 рази для кращого ефекту.

Коли все висохне, нам більше нічого робити, крім як вставити матрац і насолоджуватися ліжком, зробленої своїми руками. Нехай він прослужить нам довгі роки.