Первинне дахове покриття – що про нього треба знати

- Advertisement -

Первинне дахове покриття – що про нього треба знати

Сама по собі обшивка даху не гарантує адекватного захисту нашого будинку від води та інших зовнішніх факторів. Перш ніж у нашого будинку з’явиться дах, повністю захищає його, ми повинні подбати про первісному покритті. Що саме він робить і що я повинен про нього знати?

Початкова функція в’язки

Первісне дахове покриття грає дуже важливу роль в забезпеченні комфорту проживання в даному будинку. Первісне покриття дозволяє додатково утеплити скатний дах, а також гарантує її герметичність. Відмова від цього елемента конструкції покрівлі може мати фатальні наслідки. Як наслідок, це може привести до вогкості або затоплення теплоізоляції і навіть цілих кімнат на горищі. Його відсутність, швидше за все, буде сприяти тому, що правильна обшивка з черепиці, металочерепиці або профнастилу не буде належним чином виконувати свої функції і прослужить набагато менше часу.

2 способи первинного покриття покрівлі

Первинне покриття покрівлі можна виконати двома способами. Матеріал, що використовується слід вибирати в залежності від конструкції даху і типу покрівлі. Характер мансарди в нашому будинку також є дуже важливим питанням, чи є він функціональним або невживаних.

Перший спосіб – укласти шар руберойду на жорстку обшивку .. Це необхідно, коли останній шар покрівлі буде зроблений з бітумної черепиці або руберойду і коли ухил покрівлі менше 10-20 градусів. Такий вид початкового покриття не вимагає швидкого покриття фінальним матеріалом – його можна залишити навіть на зиму. Початковий руберойд також робить дах жорсткої, і відстань між кроквами в цьому випадку може бути більше. На нього набагато простіше укласти останній покрівельний шар.

Однак слід пам’ятати, що важка опалубка і сам руберойд навантажують конструкцію даху одночасно. Також не слід забувати, що цей вид первинного покриття вимагає збереження розширювальних зазорів між обшивкою і ізоляцією. Папа не пропускає водяну пару, тому відсутність зазору призведе до відсиріванню теплоізоляції.

Другий спосіб попередньої покрівлі – це використання покрівельних мембран або мембран, які більше не вимагають наявності жорсткого покрівельного покриття. Покрівельні плівки захищають обшивку від вітру, вони також не пропускають воду, але більш-менш паропроніцаєми. Вони є кращим рішенням для плитки, яка потребує жорсткої обшивки. Фольга з високою паропроникністю може безпосередньо контактувати з покритіем.ізоляція, запобігаючи при цьому намокання. Отже, не вимагає виконання складного завдання створення компенсаційного шва в разі початкового покрівельного покриття з руберойду (це не стосується нізкопаропроніцаемой фольги).

Плівки можуть тимчасово захистити будівлю від дощу, але через їх чутливості до сонячного світла покрита ними дах може залишатися незавершеною максимум на місяць. Плівки також набагато простіше прикріпити і дешевше, ніж вихідне дахове покриття з руберойду. Мембрани володіють властивостями, аналогічними плівкам – вони виконують ті ж функції і паропроникні, тому можуть контактувати з теплоізоляційним шаром.

- Advertisement -
- Advertisement -