Як обштукатурити стелю

- Advertisement -

Як обштукатурити стелю

Категорія: Штукатурка

Оштукатурювання стелі – заняття, яке багато в чому залежить від використовуваного розчину. Все частіше використовуються гіпсові штукатурки, які можна наносити вручну або машинним способом. Більшість з нас, звичайно, вибирають першу модель, не маючи відповідного обладнання. Як проходять різні етапи штукатурення стелі?

Крок і підкладка

Як завжди, починаємо з підготовки підстави. Поверхня не повинна бути курній, з жирними плямами або з видимими залишками інших фарб. Також необхідно видалити видимі порожнини.

Переконавшись, що поверхня чиста, приступаємо до етапу грунтування. Відповідний препарат слід вибирати кожен раз, пам’ятаючи, що в разі бетонних або полістирольних поверхонь продукт слід використовувати для менш всмоктуючих поверхонь. Якщо правильно підібрати грунтовку, подбаємо про подальше зчепленні штукатурки.

Крок II Нанесіть штукатурку

Пластир, призначений для ручного нанесення, зазвичай можна купити в пакетах. Готовий до укладання продукт змішують з водою і перемішують до отримання однорідної суміші.

Ідеальним пристроєм для замісу розчину стане автономний електричний міксер.

Нанесіть штукатурку на стелю металевою теркою. Однак масу завжди слід наносити за один раз, тому що це одношаровий продукт, який швидко сохне. Максимальна товщина штукатурного шару на стелі – 15 мм.

Крок III Вирівнювання поверхні

Ця операція полягає в перетягуванні штукатурки на стелю при його вирівнюванні. Виконується за допомогою штукатурки H-типу.

Обома руками тримаємо планку і тягнемо спочатку до себе, потім в інші сторони. Штукатурку завжди потрібно тягнути в декількох напрямках – тоді вона придбає більшу гладкість. Якщо на шпатель залишилися надлишки розчину, заповніть їм порожнечі.

Крок IV Поверхневе рівняння

Один з найскладніших етапів. Запускаємо, коли маса починає зв’язуватися. Для вирівнювання штукатурної поверхні використовуємо рівень трапецієподібної форми.

Коли ми впевнені, що вся поверхня рівна, давайте уважно подивимося на всю стелю. Якщо він виразно однорідний, дайте йому висохнути. Якщо ми помічаємо будь-які відхилення, це останній момент для внесення виправлень.

Крок V Розгладження штукатурки

Почнемо з початкового згладжування, тобто розтушовування. Потім видаліть дрібні нерівності ручкою (спеціальна шпаклівка). Коли стеля рівний, його слід змочити водою, а потім потерти губчастої теркою. Тоді ми зможемо витягти з гіпсу тонку консистенцію, яка в деяких місцях може ще залишитися.

На другому етапі вирівнювання, коли вся поверхня висохне, використовуйте металевий шпатель або шпаклівку. При доторканні будемо робити кругові рухи – завдяки цьому у нас вийде дійсно рівна поверхня. Коли штукатурка висохне, її можна покрити шаром фарби.

Нагадаємо:

– Штукатурку стелі слід проводити при температурі вище 5 градусів Цельсія.

– Максимальний час штукатурення всієї стелі 150 хвилин.

- Advertisement -
- Advertisement -