Двері з фальцем і без фальца

Двері з фальцем і без фальца

Категорія: Монтажні аксесуари, Одностулкові двері

Вибір міжкімнатних дверей для нашого будинку або квартири в першу чергу визначається їх естетикою — кольором, наявністю скління або декоративних фрез. Однак, чи будуть вони ідеально виглядати в нашому будинку, є ще один аспект — чи буде крило з фальцем або без нього. Які характеристики обох типів дверей?

Крило з фальцем і без фальца

Моделі з фальцем — найпопулярніший тип дверних полотен — вони найбільш часто вибираються, і, ймовірно, з цієї причини ми можемо знайти їх велика різноманітність на ринку. Стулка з фальцем в закритому стані частково прихована в рамі, а частково перекриває її — це можливо завдяки спеціальним вирізам на її краю. При закритих дверях з притвором на рамі видно сходинка. У цьому типі дверей ми легко можемо відрегулювати петлі, що буде особливо актуально в новобудовах, де стіни будуть довго осідати.

Двері без фальца відрізняються від дверей з фальцем тим, що край їх стулки повністю прямий. У закритому стані такі двері утворюють з рамою одну площину. Моделі цього типу можуть бути укомплектовані петлями, які після закриття дверей стають зовсім непомітними — з цієї причини такі двері дорожчі і вимагають високої точності при складанні.

Конструкція зі знижкою і без неї — яку вибрати

Обидва типи крила мають свої переваги. Двері з фальцем, завдяки різноманітності стилів, підходять для приміщень з різним плануванням. Вони справляють враження більш легких, ніж ті, які оцінюються як масивні двері без фальца. Пряма крайка останнього має площу близько 4 см. Тут також видно замок, а в дверцятах з фальцем він захований тільки в фальці. Двері з фальцем рекомендується для інтер’єрів, де стулки зазвичай відкриті, а вирізані в них поглиблення служать декоративним доповненням всього інтер’єру.

На відміну від сучасних мінімалістичний моделей без фальца, вони підходять для старих, класичних або ретро-стилів. Для кімнат рекомендуються стулки без фальца, де двері зазвичай закрита і видно зовні. Вони позбавлені зайвих деталей, що робить їх ідеальними для мінімалістичний інтер’єрів. Оскільки така стулка і рама розташовані в одну лінію, вони дають оптичний ефект розширення статі — тому доречно виглядатимуть в не дуже широких проходах.

Обидва типи дверей не відрізняються характеристиками міцності, так як рама обох типів посилена. Однак при тій же товщині двері з фальцем є трохи кращим акустичним ізолятором — вдома, в побуті ця різниця буде непомітна.