Властивості і застосування пароізоляційної плівки

- Advertisement -

Властивості і застосування пароізоляційної плівки

Категорія: Паропроникна плівка, Пароізоляційна плівка, Будівельна плівка

Пароізоляційна плівка – це матеріал, який слід використовувати для утеплення даху або стін будівлі. Захищає від зростання цвілі і грибка. Крім того, він підтримує правильну вентиляцію будинку. При зведенні стелі потрібно багато матеріалів, один з найважливіших – пароізоляційна плівка. Що це таке і як його встановити? У статті представлена ​​вся необхідна інформація про пароізоляційній фользі.

Переходимо до наступних абзацах:

Пароізоляційна фольга – що це?
Види пароізоляційної плівки
Пароізоляційна плівка – властивості
Пароізоляційна плівка – застосування
Пароізоляційна фольга – що це?

Пароізоляційні плівки запобігають росту грибка і цвілі, гниття дерев’яних елементів конструкції і зволоження ізоляційних матеріалів, таких як мінеральна вата або полістирол. Умовою виконання перерахованих вище завдань є їх правильна, щільна установка і склейка на всіх стиках зі стіною. Плівки в основному використовуються в конструкціях дахів.

Водяна пара неминучий в будь-якому будинку. Він виділяється під час звичайних повсякденних дій, таких як приготування їжі, прання та сушіння одягу. У разі адаптованого горища варто звернути увагу на правильну конструкцію вентиляційної системи. Не всяка вентиляція здатна видалити надлишки водяної пари. Утеплити дах або стелю допоможе пароізоляційна плівка.

У випадку відмови вентиляції горища волога може проникнути через наступні шари стелі і досягти шарів теплоізоляції, наприклад, мінеральної вати. Це може викликати зростання цвілі і грибків, які після завершення будівництва будинку неможливо видалити, не пошкодивши дах. Наявність цвілі і грибка в будинку може негативно позначитися на здоров’ї жителів, а також стати причиною цвітіння грибка на внутрішній стороні даху або стін.

Пароізоляційна плівка встановлюється під крокви, між шаром теплоізоляції і гіпсокартоном. Паропроникність – один з найважливіших факторів, що характеризують пароізоляційні плівки. Що це і скільки має бути? Ви знайдете цю інформацію пізніше в статті. Тип пароізоляційної плівки також визначає спосіб монтажу. Однак, незалежно від цього, основне завдання фольги – запобігти передачі вологи на інші шари покриття.

Види пароізоляційної плівки

На ринку представлено безліч типів паропроницаемой фольги. Найпоширеніший – жовтий, але бувають також білі, сині або червоні фольги. Однак вибір хорошого продукту повинен визначатися не кольором фольги, а її властивостями. Нижче ви знайдете інформацію про основні типи пароізоляційної плівки.

Плівка поліетиленова пароізоляційна

На поліетиленовою пароізоляційній плівці завдано символ PE, який повинен бути на упаковці продукту. Зазвичай він буває жовто-білого кольору. Це як і раніше одна з найбільш широко використовуваних плівок, хоча її властивості не найкращі. Коефіцієнт Sd плівки зазвичай становить від декількох десятків до ста метрів. Протягом доби дуже мало проникна для водяної пари – близько 0,5 г на м 2.

Без належної вентиляції між плівкою і гіпсокартоном може накопичуватися волога. Це, в свою чергу, призведе до зростання цвілі і грибка. Їх наявність зазвичай проявляється знебарвленням, тріщинами і зазорами на штукатурці. Вони також можуть викликати відшарування фарби і шпалер. Плівка з поліетилену для пароізоляції – не завжди найкращий вибір, хоча це найдешевший вид на ринку.

Активна пароізоляційна плівка

Активна пароізоляційна плівка позначена символом PP. Для його виробництва використовувався поліпропілен. Він складається з двох шарів: так званого функціональна плівка і несучий шар. Його коефіцієнт Sd становить всього кілька метрів. Так як же активна пароізоляційна фольга виконує свою функцію? Сама плівка ускладнює проникнення водяної пари в інші шари покрівельної конструкції. Однак протягом дня він може пропускати близько 6 грамів водяної пари на м 2.

Щоб вона добре виконувала свої функції, необхідно встановити під покрівлю високопаропроніцаемую плівку. Таким чином забезпечується належна вентиляція даху. Волога не накопичується на плівці, а виходить за межі будівлі. Навіть при несправній вентиляції грибок і пліснява НЕ будуть проблемою.

Алюмінієва паропроницаемая фольга

Алюмінієва паропроницаемая фольга – найміцніший вид фольги. Також він відрізняється найнижчим коефіцієнтом паропроникності. Його Sd зазвичай більше ста метрів. Алюмінієва фольга відрізняється від інших видів наявністю екрану з алюмінію, що відображає тепло. Таким чином, алюмінієва пароізоляційна плівка підтримує теплоізоляцію будівлі.

Цей вид фольги слід монтувати з алюмінієвим екраном всередині приміщення. Таким чином, екран буде відбивати тепло, що виходить зсередини будівлі. Він може відображати до 60-90% теплової енергії. Це призведе до підвищення ефективності теплоізоляції даху і зниження рахунків за опалення.

 

- Advertisement -
- Advertisement -