Навіть найкращі будівельники можуть помилятися при укладанні підлоги на землю

Категорія: Бетонні стяжки

Навіть найкращі будівельники можуть помилятися при укладанні підлоги на землю. Найчастіше вони стосуються поганого ущільнення фундаменту і відсутності арматури. Помилок можна уникнути за умови, що ми маємо в своєму розпорядженні необхідними знаннями про це (або хоча б важливому) етапі будівництва.

Найчастіші помилки і як їх уникнути:

1. Недостатнє ущільнення каркаса.

Щоб фундамент був зроблений правильно, необхідно використовувати незв’язні грунти, в тому числі шахтний пісок, гравій або щебінь. Ми повинні відмовитися від сміття і грунту з високим вмістом органічних речовин, так як вони можуть викликати неконтрольований рух землі.

Матеріал — це ще не все. Важливо пам’ятати про точне виконання окремих шарів фундаменту — нехай вони будуть товщиною близько 20 см.

Коли в наших розкопках залишаються якісь сліди природної грунту, ми повинні покрити її шаром баласту в кілька десятків сантиметрів.

До чого може призвести неправильне ущільнення каркаса? Найчастіше закінчується тріщинами і нерівномірною осіданням бетонної плити. Що важливо, цей дефект може з’явитися тільки через деякий час, під час експлуатації будинку.

Баласт прямо на перегної? Будьмо впевнені, що стать почне осідати, ознакою чого будуть тріщини на стику підлоги і стін.

2. Чи не забули ми про армування статі?

Так що можна бути впевненим, що наш підлогу потріскається. Чому? Як правило, підлогу на землі навантажений важкими перегородками, через які плита переміщається під тиском. Для армування фундаментної плитою використовуйте бетон не нижче C12 / 15 і армують його на двох рівнях (верхній / нижній) сітками з оребрених стрижнів діаметром 8 мм і сітками 20 x 20 см.

Зрозуміло, тип арматури у фундаменті слід вибирати відповідно до планованими навантаженнями на підлогу, наприклад, в місці, призначеному для важкого каміна, арматуру слід армувати.

3. Баласт утрамбовувати не треба!

У цьому немає необхідності, якщо немає страху просідання підлоги. В іншому випадку пам’ятайте, що товстий фундамент не буде гарною опорою для нашого статі! На стику підлоги і стін швидко з’являться маленькі, а потім і все більші й більші тріщини.

4. Щільна і вологостійка ізоляція — обов’язково.

Щоб правильно утеплити підлогу, ви повинні не забути зробити як мінімум два герметичних шару. Тоді волога не буде підніматися і наші ізоляційні плити не промокнути.

5. Проклали ми кабелі прямо під теплоізоляцією?

На жаль, це не найкраще рішення. Швидше за все, що протікає по ним гаряча вода охолоне. Набагато вигідніше розмістити їх на шарі утеплювача перед укладанням підлоги.

6. Чому периферична дилатація?

Щоб грунтовка не дуже тиснула на стіни і не тріскалася. Розширення периметра діє як буфер, що відокремлює підкладку від стін.