Необхідна інформація про перевернутий дах

- Advertisement -

Необхідна інформація про перевернутий дах

Листи, Бітумна черепиця, Покрівельні мембрани, Покрівельні мембрани

Перевернута дах інакше відома як зелений дах, тому що зворотне розташування шарів дозволяє рослинності рости на ній. Це дуже візуально ефективне і практичне рішення – поверхня даху можна використовувати в якості зони відпочинку, а гідроізоляція менш схильна до пошкоджень і погодних умов, ніж з традиційною покрівлею.

Будівництво перевернутої даху

Перевернута дах по конструкції відрізняється від невентильованої плоскої покрівлі. Популярні в нашій країні, часто покриті бітумом, плоскі дахи мають делікатну гідроізоляцію, тому по ним не можна ходити або активно використовувати будь-яким іншим способом. Конструкція перевернутої даху абсолютно інша: шари укладаються догори ногами, так що гідроізоляція виявляється внизу. Цей тип покрівлі слід встановлювати на бетонній основі, бажано на залізобетонній балці. На будівельну плиту укладається гідроізоляція, наприклад, з двох шарів термозварювальної підкладки. Наступний шар – шар теплоізоляції – на цю роль добре підходить екструдований пінополістирол. Поверх теплоізоляції кладеться геотекстиль в якості фільтруючого шару. В самому кінці укладається поверхню, вид якої залежить від обробки,

Переваги перевернутої даху

Безсумнівним плюсом інвертованою покрівлі є стійкість гідроізоляції до механічних пошкоджень, а також до руйнівного впливу погодних умов. Немає необхідності робити пароізоляцію – вода випаровується прямо з покрівлі, а її надлишок зливається в випускні отвори. Однак найбільшою перевагою перевернутої даху є різноманітність використання. Ви можете виростити великий сад, тобто з низькою рослинністю, або інтенсивний – з рослинами будь-якого розміру. Це екологічне рішення, що дозволяє мати сад навіть у центрі міста. Дах також може бути терасою, що підходить для відпочинку. Розташування, при якому частина даху відведена під сад, а частина – під терасу, також підійде. Його поверхня також можна засипати гравієм, по якому ми будемо рухатися. Переворотних дах вдало використовувати і як паркінг.

Все більшої популярності набирають інтенсивні перевернуті покрівлі. У місті вони дозволяють функціонально використовувати простір – незалежно від того, чи ми використаємо його як зону відпочинку або парковку. За межами міста зелений дах гармонує з навколишнім середовищем, створюючи привабливий візуальний ефект і підвищуючи ринкову вартість будинку. Хоча будівництво перевернутої даху дорожче, ніж традиційна плоский дах, її конструкція має багато переваг. До того ж таке рішення стає простіше в реалізації – багато компаній пропонують готові системи для будівництва зеленої покрівлі.

- Advertisement -
- Advertisement -