Кожна будівельна інвестиція – це дійсно інвестиція в майбутнє

- Advertisement -

Кожна будівельна інвестиція – це дійсно інвестиція в майбутнє. Сьогодні ми погоджуємося нести витрати, щоб наші нащадки і, можливо, навіть їхні діти мали безпечну гавань на довгі роки. Які матеріали, швидше за все, принесуть користь майбутнім поколінням?

дерево

Дерева були на Землі задовго до людини і, ймовірно, залишаться там ще довго після нас, тому не дивно, що вони стали одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. Їх природна сила виникає з плином часу і є результатом смерті кірковихклітин, відповідальних за виробництво смоли (флоеми), і повільного «переміщення» їх всередину. У міру зростання дерево утворює нові шари кори. Це створює надзвичайно міцне ядро, і воно прослужить довше всього при використанні в якості будівельного матеріалу.

Різні породи дерев мають різну тимчасову чутливість, часто пов’язану з їх стійкістю до руйнування під впливом УФ-випромінювання. В основному це пов’язано з природною адаптацією дерев до сонячних променів, які дерева придбали в процесі еволюції. Тут перш за все слід згадати екзотичні види, тому що вони ростуть в умовах більш сильного сонячного світла, їх стовбури більш стійкі до плину часу. Європейські породи – сосна, бук або тис – не можуть похвалитися такими здібностями, а ось дуб при правильному догляді може служити сотні років.

У зв’язку з їх рідкістю, самі довгоживучі породи дерев – сосна-довгожитель і гігантський мамонт (секвойя) – більше не використовуються в будівництві. Таким чином, тик повинен бути першим вибором з точки зору довговічності. Тік (Tectona) збільшується в сезон дощів, схильних до сильної бурі й дощів, що також впливає на її стійкість до грибка і цвілі. Саме з цього матеріалу побудовано найстаріше дерев’яна споруда в світі – храм Хурю-дзі в Японії, зведений в 7 столітті нашої ери.

Звичайно, навіть найміцніша деревина не прослужить довгі роки, якщо її не захистити належним чином від впливу вологи.

цегла

Використовуваний вже в 5-му тисячолітті до нашої ери, це найстаріший будівельний матеріал. Висушена на сонці глина перетворилася в перекриваються «блоки», і в результаті поліпшень, наприклад шляхом випалу, вона змінила свою структуру на керамічну цеглу. Саме ця форма – глина в поєднанні з кварцовим піском і висихає ломом – має шанс вижити найдовше. Будинки, побудовані з т.зв. червоні цеглини можуть прожити більше 800 років. Довговічність облицювальної цегли, який зазвичай використовується сьогодні, оцінюється більш ніж 100 років, що набагато менше, але все ж є найтривалішим з використовуваних в даний час матеріалів.

Умовою для досить довгої експлуатації такого матеріалу є правильно утеплена споруда. Якщо в конструкцію не проникає волога, ніякого втручання для збільшення цього часу не потрібно.

бетон

Поширений так званий монолітний, тобто будівлі, побудовані з однорідних шматків залізобетону, не призначався для передачі житла з покоління в покоління. Її початкові плани дали їй від 50 до 60 років «життя», але недавні дослідження показують, що це число сильно занижена. Сьогодні будинок з бетонних блоків може розраховувати як мінімум на 70 років служби своїм мешканцям, хоча це залежить від якості матеріалу, з якого побудований будинок.

Елементи з портландцементу, тобто з найвищим вмістом клінкеру, мають шанс прослужити навіть більше ста років. Прекрасним прикладом є споруди з бетону древніх римлян. Вчені з’ясували, що секрет міцності цього матеріалу полягає у високому вмісті кремнію, використаного для його загущення. Він стався з мертвих панцирів мікроорганізмів, вимерлих під час пермського вимирання.

Ми можемо бути впевнені в одному: якщо ми будемо будувати будинок з твердих матеріалів, ми залишимо після себе місце, де живе наша родина, і ввійдемо в її історію.

- Advertisement -
- Advertisement -