Як побудувати колінну стінку?

- Advertisement -

 

Категорія: Будівельні плити

Колінна стіна – це елемент конструкції будівлі, який додається на бортик верхнього поверху. Стіна використовується для підняття даху і одночасно збільшує корисну площу горища. В інших випадках його роль – підняти скат даху над вікнами верхнього поверху.

Вирішуючи поставити коліно стінку, слід знати, як буде використовуватися горище. Чи буде він зберігати тільки надлишкова обладнання або ми дамо йому споживчу цінність? А може, ми захочемо пристосувати їх для додаткової кімнати? Тоді варто вибрати ліктьові стіни висотою близько 2 м і поставити в них вікно. Якщо на горищі залишається комора, досить стіни від 80 до 110 см, а якщо вона залишиться невикористаною, ми можемо дозволити собі не більше 70 см. Його конструкція і посилення також залежать від його висоти – якщо його ширина не перевищує половини його висоти, його можна звести без посилення.

Стіна без вінка?

Так, можна – але тільки в разі невисокої стіни, що не перевищує 70 см, причому дах повинна мати кроквяної-прогонів конструкцію. В результаті стінна ґрати не піддається такому тиску, як у випадку покрівлі з кроквяних балок. В такому випадку анкер від планки останнього стелі вставляється на довжину, що дозволяє закріпити стінну панель. Стандартний крок анкерів – це довжина, відповідна подвійному кроці крокв. Не забувайте залишати простір при зведенні стін навколо анкерів, яке потім заповнюється бетоном. Щоб в подальшому на поверхні не з’являлися горизонтальні подряпини, варто з’єднати стіни арматурними стрижнями, які пропускають через бетонні стовпи і закладають в горизонтальні шви.

Стіна з вінком

Що робити, якщо ферма має кроквяної-комірцеву балку або кроквяну конструкцію? Потім слід застосувати армування залізобетонними стовпами, а на колінної стіні зробити вінець. Мінімальна поперечний переріз бортика має бути 250 см 2, а анкери, на які повертається стіна, повинні монтуватися в верхньому бортику. В якості альтернативи можна прикрутити стінові панелі до обода сталевими розпірні болтами.

Колінну стінку також можна закріпити залізобетонними стійками. Відстань між ними має бути таким, щоб у них можна було закріпити стінну пластину.

Стіни завжди кріпляться бортиком, якщо їх висота перевищує 1 метр – тип кроквяної конструкції не має значення. Обід на колінної стіні з’єднується з ободом останнього перекриття арматурою у вигляді рівномірно розташованих стовпчиків всередині стіни – таким чином навантаження передається з даху на несучі елементи конструкції. Обід стіни дуже схожий на обід стелі – він може, наприклад, проходити через двосхилі стіни (в двосхилих дахах). Також він часто виконує роль перемички при установці над віконними прорізами. Щоб дізнатися про схему армування, см. План будівництва.

- Advertisement -
- Advertisement -