Як правильно провітрити горище?

Як правильно провітрити горище?

Категорія: Мансардні вікна

Будівельний закон говорить, що система вентиляції горища повинна охоплювати всі, хто там приміщення. Отже, ми повинні подбати не тільки про правильну вентиляції ванної кімнати або кухні, але і вбиральні або спальні.

З точки зору вентиляції горище — дуже чутливе місце. Слід пам’ятати, що саме в цій частині будівлі скупчується найбільше тепла, спрямованого вгору. Надмірна пар, що скупчується під стелею при неправильно виконаної системі вентиляції, може конденсуватися на покрівельному покритті. У такій ситуації існує ризик зростання грибка і навіть руйнування конструкції даху.

Отже, вентиляція горища повинна бути ретельно продумана і спланована ще на етапі проектування будівлі. Тим більше, що однією з найбільш часто використовуваних систем на горищах є припливно-витяжна вентиляція. Виконання такої установки вимагає створення окремих вентиляційних каналів, які взаємодіють з витяжними гратами у всіх приміщеннях, розташованих на верхньому поверсі будівлі.

корисний чернетку

Стандартна гравітаційна вентиляція — це система, яка рідко буває повністю ефективної на горищі. Слід пам’ятати, що на верхньому поверсі будівлі є невелика тяга для вентиляції, яка повинна підтримуватися не тільки за рахунок використання механічної вентиляції (витяжною або витяжною і припливної), але і найпростішими методами — наприклад, за допомогою проект.

З цієї причини варто подумати про розміщення мансардних вікон з двох протилежних сторін даху, що забезпечить ефективну вентиляцію горищних приміщень. Це особливо важливо в опалювальний період, коли занадто мала сила тяги може привести до реверсування функції витяжного каналу на припливне.

віконні дифузори

Ми також можемо допомогти в ефективній роботі системи вентиляції горища за рахунок використання вікон, оснащених спеціальною вентиляційною заслінкою або все більш широко використовується вентилятора. Ці типи елементів дозволяють ефективно провітрювати кімнату без необхідності відкривати вікна. Завдяки цьому ми надзвичайно комфортно створимо бажану тягу, не піддаючи себе дратівливим шумів ззовні будівлі і уникаючи охолодження інтер’єру, яке відбувається при відкриванні вікон.

гібридні коріння

Ще одним елементом, який може підтримувати систему вентиляції горища, є гібридний кожух, розміщений зовні будівлі як вінець вентиляційного каналу — зазвичай виводиться з ванної кімнати, де використання такого рішення найбільш ефективно (в інших кімнатах це досить для використання дифузорів). Капоти дозволяють регулювати швидкість повітрообміну відповідно до умов всередині будівлі. Залежно від моделі можна запрограмувати їх роботу в добовому циклі.