Помилки батьків при годуванні дітей

Функціонувати без їжі наш організм не може ніяк. Їжа і питво в розумній кількості необхідні для нормального розвитку дітей. Зверніть увагу: свою потребу в їжі дитина проявляє у вигляді гучного плачу вже в перші місяці життя. І вже на цьому етапі дуже важливо підійти грамотно до системи годування дитини і не допустити помилок.

 

У дитячому віці однією з ключових помилок мам в плані харчування є сильне бажання годувати тільки грудьми, навіть коли молока практично у мами немає. Звичайно ж, можна викликати масу консультантів, пройти купу уроків з цього приводу, щоб з грудей полилися «молочні ріки». Але поки їх немає — дитина залишається голодною. Чи не краще йому дати трохи суміші, поки ваші груди порожня? І навпаки — сильне бажання нагодувати дитину за допомогою суміші призводить до перегодовування, що потім проявляється у вигляді кольок і зайвої ваги.

 

Тепер поговоримо про дітей постарше, які вже можуть самостійно контролювати процес поглинання їжі. Бажання батьків нагодувати дитину може перетворюватися на тортури і низку ультиматумів. «Поки не з’їси борщ, гуляти не підеш» або «Не отримаєш цукерку, поки не доїси кашу». Справа в тому, що до певного віку організм дитини здатний сигналізувати про те, скільки їжі йому потрібно. І коли він насичується, дитина говорить батькам про те, що він вже не голодний. Однак «турботлива» мама чи бабуся цього не чує і вважає, що дитина вередує. Потім, коли дитина починає поглинати їжу через силу, це помітно позначається на його комплекції, причому не тільки в дитинстві.

 

Щоб навчитися правильно організовувати процес дитячого харчування, батькам, перш ніж змусити дитину з’їсти більше, необхідно задати собі питання: навіщо ви хочете це зробити, і яка мета цього маніакального бажання нагодувати. Багатьом така модель поведінки дісталася у спадок з голодного дитинства мам і бабусь, коли дійсно не було чого їсти, і кожна крихітка хліба була на вагу золота.

 

Зрозумійте, дитина не залишиться голодним, якщо він говорить, що не хоче більше їсти. Якщо він худий, але при цьому нормально себе почуває і розвивається, не можна дитини «накачувати» їжею, у нього просто така комплекція. Також ви можете викликати бажання дитини з’їсти більше, коли привернете його до процесу приготування їжі. Заодно він і навчиться чогось нового для себе.