Стилі садового дизайну

Якщо ви приймаєте рішення про створення власного саду, то спочатку потрібно визначитися, до якого стилю садового дизайну ви тяжієте. Для це потрібно мати уявлення про основні стилі. При цьому не варто думати, що використання якогось стилю матиме в результаті знеособлений, схожий на інші, сад. Це не так, в результаті народжується індивідуальне і оригінальний витвір, в цьому можна не сумніватися.

 

Створенню саду передує будівельний етап, в ході якого зводиться будинок і господарські споруди. Тут популярністю користується профнастил під дерево як універсальний будівельний матеріал. Він використовується для облицювання покрівлі і стін. Багато фахівців і любителі віддають перевагу геометричному стилю. Для нього характерне використання прямих і чітких ліній, простота, точність, прямі кути, геометричні фігури, наприклад, квадрати, кола, окав, трикутники.

 

У геометричному стилі часто будинок розташовується в центрі ділянки, а все садові доріжки сходяться до нього, як промені сонця. Доріжки все прямі, немає петляють стежок. Також характерно створення газонів правильної форми, квітників, клумб, скульптур, фонтанів, ділянки підстрижених дерев і чагарників.

 

Наступний стиль підходить для прихильників природності і натуральності. Це пейзажний або ландшафтний стиль. В цьому випадку будинок може розташовуватися в будь-якій частині території, стежини петляють, як лісові доріжки і губляться в чагарниках і тіні дерев.

 

Екзотичний стиль — східний. Яскравий приклад такого виду — японський сад. Він являє собою поєднання елементів рослинного світу, води і каменю, він відображає східну філософію, де кожен елемент має своє значення. Можливо поєднання різних стилів в одному саду, обмежень немає.