Самостійний дизайн саду
Створення саду цілком під силу виконати самостійно, для цього необхідно знати основи ландшафтного дизайну, але не потрібно бути фахівцем. Одним з варіантів прикраси саду є установка басейну. Можна придбати для цього спеціально призначену конструкцію. Другий варіант — викопати яму і залити її дно цементом. Також можна придбати кільце з цементу, як для колодязя, його можна вкопати в землю або поставити на поверхню, прикрасити краї і вийде водойма з високими берегами.

Облаштування саду має велику кількість варіантів, як і інтер’єр в будинку. Наприклад, можна по-різному оформити віконні прорізи. Якщо ваша ділянка розташовується на території з нахилом, то добре виглядатимуть невеликі каскадні водоспади або струмочки. Не потрібно ставити басейн прямо в саду в безпосередній близькості від дерев. В іншому випадку туди буде постійно падати листя, бассйен потрібно буде часто прибирати. Крім того, бортики бассйена будуть руйнувати коріння дерев, він може швидко прийти в непридатність.

Сад добре урізноманітнюють елементи архітектури. Наприклад, це альтанки, арки, лавки, столики, огорожі. Можна зробити альтанку з кованого заліза, посадити виноград, який влітку буде красиво увивався конструкцію. Можна зробити прохід по доріжці під зеленим дахом, що складається з заростей кучерявих рослин, наприклад, плюща, в’юна, хмелю.

Ділянка з неоднорідним рельєфом можна доповнити сходами або майданчиками на різних рівнях. Лавки можна розмістити під тінню дерев і біля чагарників. Якщо ділянка має великі розміри, добре виглядає алея з дерев, яка веде, наприклад, до водойми з альтанкою на березі.