Облаштовуємо зону відпочинку на заміській ділянці

Принадність заміського будинку полягає не стільки в його комфортабельності і величиною, скільки в оточуючих його зелені, чистій воді і повітрі. Тому одним з важливих моментів будівництва заміської резиденції є благоустрій території навколо будинку. Як вона повинна виглядати — схожою на екзотичний дендрарій або на японський сад каменів — кожен господар вирішує сам, однак виділити на цій території окрему, спеціально обладнану зону відпочинку нікому не завадить. Що ви там будете робити? Так що хочете! Можете відпочивати з улюбленою книгою або міркувати на самоті, можете організувати там лікування запоїв або заняття йогою, можете влаштувати дружню вечірку … Була б зона відпочинку, а застосування їй знайдеться завжди.

 

Облаштовуючи на ділянці місце для відпочинку, перш за все, потрібно прагнути до того, щоб воно органічно вписувалося в загальний ландшафт, який вибивалося з нього як зайвий, чужорідний елемент. Чи не замахується на складні і дорогі проекти, якщо ви обмежені в фінансах або на ділянці не так багато місця. Пам’ятайте, головне — це гармонія.

 

Почати облаштування зони відпочинку слід з докладного плану. Виходячи з обраного місця, його розміру і рельєфу, з урахуванням виділених на весь цей захід коштів, ви повинні визначитися, як саме буде виглядати ваша зона відпочинку, які матеріали і обладнання для неї потрібні і т.д. За рівнем «крутизни» і дорожнечі варіанти можна умовно розділити на три категорії.

 

  1. Найпростіший і бюджетний варіант — зона відпочинку в тіні великого гіллястого дерева. Повірте, якщо навіть ви поставите стару розкладачку під розлогою березою, ви вже можете отримати масу задоволення, а виведення з запою, наприклад, в таких умовах буде виглядати дуже органічно. А якщо серйозно, то під розлогим деревом потрібно зробити рівну площадку, которуя можна вимостити каменем або плиткою, засипати гравієм або застелити «штучним газоном». На майданчику будуть розташовуватися стіл і стільці або зручна лавка, а навколо можна висадити тіньолюбні рослини або «стіни» з кучерявих представників садової флори.

 

  1. Більш «серйозний» варіант — альтанка і барбекю. Альтанку краще купити вже в готовому вигляді, але за індивідуальним замовленням, щоб вона вписувалася в ваш ландшафт, а ось зі створенням вуличного каміна для барбекю ви, можливо, впораєтеся і самі. Зате якісний пікнік з родиною або дружньою компанією вам забезпечений.

 

  1. Останнім часом в моду увійшло облаштування патіо, тобто невеликого внутрішнього дворика, вимощеного каменем або деревом і оточеного або спеціальними конструкціями, або «стінами» з витких рослин. Для нього потрібно рівне і сонячне місце, одна сторона якого примикає до будинку — краще з боку кухні, щоб зручніше було подавати частування.