Наводимо порядок в домі

Пам’ятайте: велика кількість шаф і тумбочок не є захистом від великої кількості речей, їх кількість з тією ж швидкістю буде зростати, якщо вчасно не схаменеться. Як же навести порядок в домі, в якому проживають «плюшкіни»? Багато народів мають хорошу традицію — викидати непотрібні речі напередодні Нового року. В Італії з вікон викидають старі меблі, а в Китаї перед покупкою нового предмета, обов’язково звільняють для нього в будинку простір, тим самим рятуючи від якоїсь непотрібної речі.

Ми не агітуємо відносити на смітник дорогі предмети інтер’єру, а лише підкажемо декілька нескладних прийомів, що дозволяють швидко привести будинок в порядок напередодні Нового року. Звільняйте місце, дотримуючись правило «чоловічих носок»: прикупивши нові, викинув старі, які вже стали непридатними. Воно стосується і всього іншого — посуду, одягу, меблів. Якщо не хочете викидати, так віддайте, а зберігати на всякий випадок — це тільки в самому крайньому випадку. Дане правило можна застосовувати до несподіваних подарунків і будь-яким запланованим покупок. Японцями пропонується правило одного року.

Вони вважають, що якщо предметом жодного разу не користувалися протягом року, то їм вже і не скористаються. Бажано регулярно проводити ревізію, наприклад, напередодні Нового Року. Навіщо ж зустрічати новий рік в захаращеному будинку? Наведіть порядок перед покупкою і прикрасою ялинки. Наступне правило — два в одному, віддавайте перевагу меблям подвійного призначення, яка має місткі приховані контейнери для зберігання. На сьогоднішній день багатьма виробниками пропонуються товари з додатковими місткості для зберігання, наприклад, замість підлокітника дивана — журнальний столик.

Таким способом вони позбавляють споживача від необхідності купувати додаткову річ, і економиться простір в інтер’єрі вашої квартири. Ще одне правило: гарне зберігання — запорука успіху. Бажано для кожної дрібниці вибрати окрему красиву коробку або ящик в шафі. Корисні дрібниці треба організовувати, в іншому випадку існує ризик, що вони змішаються з марними, і почнуть потихеньку втрачатися. Для зберігання таких речей підійдуть шкатулки для біжутерії, ключниці або ж комод, в якому є велика кількість маленьких шухлядок.

Для зручності їх можна підписувати, розфарбовувати або просто запам’ятовувати, де що знаходиться. Поставити комод можна в гардеробній або в прихожей — особливо якщо він гарний, нагадує китайські аптекарські шафки. Відмовтеся від шаф «про запас», оскільки протистояти скупченню речей досить непросто, тому добре організована система зберігання є головним помічником, але також важливо, щоб шаф вистачало. В ідеалі ще в процесі складання проекту потрібно прорахувати, скільки шаф вам необхідно, щоб зберігати весь одяг, господарські речі і посуд. Не слід купувати шафи «про запас», адже вільний простір швидко стане місцем скупчення непотрібних речей.

Досить серйозно йдуть справи із засобами по догляду за тілом, волоссям і жіночої косметикою. Від великої кількості баночок навіть звичайна ванна кімната може перетворитися в склад, заповнений побутовою хімією. Бажано зберігати все тюбики за дверцятами шафи, подалі від очей, щоб простір не виглядало безладним. І ще один нехитрий святкує, привозите з відпочинку їстівні сувеніри. Кожен раз, коли вирушаєте у відпустку в цікаві місця відпочинку, пам’ятайте — сувеніри — це речі які в найбільшій мірі захаращують будинок. Добре подумайте, перш ніж придбати чергову статуетку, чи потрібна вона вам. Краще порадуйте своїх друзів і близьких їстівним сувеніром (сиром, оливковою олією), він не менш приємний, а місце довго займати не стане.