Що потрібно для сприятливого росту кедра

Стаття розповідає про те, які умови необхідні сибірському кедру для сприятливого росту. Даються поради по догляду вперше роки після пересадки.

Хочете розбити паркові зони або озеленити території за допомогою сибірського кедра? В такому випадку ви повинні підібрати перевірену компанію, яка пропонує посадковий матеріал, щоб розширити свої пізнання щодо умов оптимального зростання цього дерева.

Тим, хто планує озеленення територій і розбивку паркових зон з використанням сибірської кедрової сосни, важливо не тільки правильно вибрати розплідник, що пропонує саджанці, а й знати умови, в яких будуть рости дерева. Мабуть, найважливіше умови для сприятливого росту — це відповідна грунт. Дерево відчуває сильну потребу в калії і азоті, тому найкраще висаджувати його на родючій сірих лісових грунті.

Молодий сибірський кедр вперше роки вкрай повільно зростає і тому самосів інших дерев (береза, ялина, сосна, осика) виростає набагато швидше. Щоб конкуруючі види дерев не заважали росту кедрової сосни, їх слід видаляти.

Кедр любить вільний простір, тому його варто висаджувати на відстані від інших дерев, що сприятливо відіб’ється на розвитку крони дерева, а також на здатності рясного плодоношення. Густі насадження сибірського кедра виправдовуються лише в тому випадку, коли дерева вирощуються з метою озеленення міських територій або ж заради деревини.

Реально, біологічний потенціал проявляється тоді, коли дерево посаджено далеко від інших зелених насаджень як мінімум на 6 метрів і за тієї умови, що воно отримує достатню порцію сонячних променів. При дотриманні цих умов дорослий кедр буде мати гарну розлогою кроною і стабільним плодоношенням.

Закуповувати саджанці сибірського кедра краще з одного розплідника. Зверніть увагу на саджанці, вирощені в контейнерах, такі саджанці відрізняються кращою приживлюваністю, та й коріння у них 100% не пошкоджені.

Перш ніж садити сибірський кедр, необхідно розправити його коріння. Якщо цього не зробити, рослина проживе недовго. Посадкова яма повинна бути досить великого розміру, щоб коріння саджанця повністю розмістилися в ній і не підгиналися. Врахуйте, коріння повинні знаходитися в верхньому шарі грунту, це обов’язкова умова посадки, необхідне для сприятливого росту кедра сибірського. Саджаючи його в глинистий грунт, додайте в яму пісок.

Деякі компанії займаються озелененням використовують хвойну підстилку в якості добрив. По правді кажучи, це не кращий варіант. Хвойна підстилка містить личинки комах, які шкодять смерек, сосен і кедрів. В якості добрив краще використовувати мульчу з опалого листя, вона збагатить коріння кедра необхідними мінералами і захистить їх від хвороб.

Щоб саджанці росли добре, їх необхідно поливати, особливо під час посухи. Кедр любить зволожений грунт, обприскування крони молодого саджанця так само принесе користь.

Тонка кора сибірського кедра робить його чутливим до вогню. Навесні пали сухої трави можуть завдати шкоди поверхневим коріння і стовбура рослини. Щоб цього не сталося, кедри необхідно окашівать. Дотримуючись цих рекомендацій, ви створите оптимальні умови для росту цього прекрасного хвойного дерева, яке своїм здоровим виглядом ще не раз порадує ваше око.